Sevgi Okulu Karakter Okulu Sevgi Koleji Erdem Kazandıran Okul

Değerli velimiz;

Sevgi Kolejinin temel misyonu başarılı ve iyi insanlar yetiştirmektir. Zaten ikisi birbirinden ayrı düşünülemez. Zaten bilinçli iyi insan yetiştirme çabalarının çoğu zaman akademik başarıyı da beraberinde getirdiğini görürüz.
Bir toplumun geleceğinin iyi yetişmiş, karakter sahibi insanlara bağlı olduğu tartışma götürmez bir gerçektir. İşte Sevgi Koleji bu gerçekten hareketle öğrencisinin akademik başarısını desteklerken ahlaki kararlar ve davranışlar sergilemesine yardımcı olacak değerler ve becerilerle donatılması amacıyla her ay bir temel insani değeri işliyor.
Her ay insanlar arası ilişkilerde bir değeri ele alıyor ve öğrencisinin gündemine çeşitli etkinliklerle taşıyor. Karakter eğitimine katılan Sevgi Koleji öğrencisi, yaşamın farklı anları karşısında olumlu tutumlar gösterebilmeyi ve her günlerinin bir anlam taşıması için sorumlu olduklarını öğreniyorlar. Yaşamın farklı anlarını keşfediyorlar, insan olmanın niteliklerini değerlendiriyorlar ve bu değerleri çevresindeki insanlarla paylaşmayı öğreniyorlar.

                “ Doğru bir eğitim hedefi; zekâ artı karakter gelişimidir.”
Martin Luther King 1947

Sevgi koleji öğrencileri Eylül ve ekim aylarında “Sorumluluk“ ve “ Yardımlaşma” değerlerini işlediler.

      Afiş çalışmaları yaptılar, sorumluluğun ve iyiliğin resmini çizdiler, örnek yaşantıları ve şahsiyetleri incelediler, yardım amaçlı kermesler düzenlediler, öyküler, şiirler yazdılar… Kasım ayı boyunca sevgi koleji’nin gündeminde “Hak ve Adalet” değeri yerini alacak

  İşte Sevgi Koleji öğrencileri bugün ve yarın yaşamın ilke ve değerlerinden uzak gerçekleştirilen her başarının gerçek bir başarı olamayacağını bilerek bilgeliğe, doğruluğa ve kaliteli bir yaşama doğru temel yaşam değerlerini davranışa dönüştürme inancıyla yol almaya devam edecekler.

                                                                                          “ SEVGİ” yle..